Dnia 15 maja obchodziliśmy po raz pierwszy „Dzień Niezapominajki”.

Przygotowania zaczęły się od wykonania plakatów informujących szkolną społeczność, które wykonała klasa VI .

Samorząd uczniowski przygotował ulotki z powiadomieniem o akcji ubrania się na niebiesko tego dnia, a uczniowie kl. III przygotowali z wychowawczynią błękitne kotyliony dla nauczycieli. Uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki zaprosiły najmłodszych uczniów na przedstawienie „Tolerancja – elegancja”. Jak widać na załączonych zdjęciach, w szkole pojawiło się wiele osób u których w ubiorach dominowały niezapominajkowe barwy – aż miło popatrzeć.

Dlaczego obchodzimy to święto?

Podkreślanie znaczenia tego dnia jest wyrazem patriotyzmu. Święto Niezapominajki obchodzone jest od 2002 roku. Ogłoszono je dzięki inicjatywie redaktora Andrzeja Zalewskiego z „Eko radia”. Andrzej Zalewski był inicjatorem ogólnopolskiej akcji sadzenia niezapominajek. Mawiał, że niezapominajki to kwiaty skromne, wdzięczne, potrzebujące trochę światła, trochę ciepła, jak człowiek.  „Intencja święta jest jedna: niech niezapominajka zbliża ludzi i uczy Polaków wzajemnej serdeczności. Święto Niezapominajki to święto ludzi serdecznych – serdecznych Polaków” – powiedział pomysłodawca. Święto Niezapominajki jest uniwersalnym świętem, ponieważ przypomina również o bogactwie i pięknie ojczystej przyrody.
Holendrzy słyną z tulipanów, Francuzi z konwalii, Anglicy kojarzeni są z hiacyntami, redaktor Zalewski zaproponował skromny kwiat – niezapominajkę, jako kwiatowy symbol Polski.