24 i 25 stycznia 2017 r. odbył się IX Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek” łosickie Anioły”. W kategorii:szkoły podstawowe klasy 0-III- zespoły wokalne naszą szkołę reprezentowały dzieci z klassy Ob: Ala Daniluk, Ola Frańczuk, Ala Laszuk, Michalina Nikoniuk, Weronika Romaniuk, Gabrysia Ignaciuk, Adaś Chojecko i Jaś Omelańczuk. Brawurowo wykonali dwie kolędy: „Nie płacz Jezu” oraz „Przybieżeli do Betlejem” i wyśpiewali I miejsce.

Chwile niezapomnianych wrażeń przeżyli uczniowie naszej szkoły dzięki występom artystów cyrkowych. Cyrk „Bombolino”gościł z występami w murach naszej szkoły, który w taki oto sposób, chciał podarować dzieciom odrobinę uśmiechu, zabawy i rozrywki.

14 grudnia 2016 roku uczniowie klasy III gimnazjum wzięli udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Pana Macieja Czapskiego. Spotkanie miało formę lekcji teatralnej na temat: „ Jak rodzi się teatr”.

9 grudnia klasy I-III naszej szkoły, odwiedził pan Krystian Nowak. Pan garncarz opowiedział dzieciom o glinie jako podstawowym surowcu wykorzystywanym dawniej w garncarstwie i rzeźbiarstwie oraz o czynnościach związanych z robieniem glinianych naczyń, czyli wypalaniu w piecu i powlekaniu glazurą.

13 grudnia odbył się kolejny wyjazd na basen i do kina. Tym razem uczniowie z klas IV- VI udali się do Siedlec. Zabawa w wodzie była cudownym relaksem dla naszych podopiecznych.

Z okazji Mikołajek 7 grudnia uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I - III wybrali się ze swoimi opiekunami do kina do Siedlec na filmy: "Trolle". "Vaiana: Skarb oceanu" oraz do Łosic na " Bociany".

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w dniu 6 grudnia 39 uczniów gimnazjum wraz z opiekunami wzięło udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Główną atrakcją był Wielki Koncert " 5 złotych minut ratujących życie, czyli zabawa na 112".