24 i 25 stycznia 2017 r. odbył się IX Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek” łosickie Anioły”. W kategorii:szkoły podstawowe klasy 0-III- zespoły wokalne naszą szkołę reprezentowały dzieci z klassy Ob: Ala Daniluk, Ola Frańczuk, Ala Laszuk, Michalina Nikoniuk, Weronika Romaniuk, Gabrysia Ignaciuk, Adaś Chojecko i Jaś Omelańczuk. Brawurowo wykonali dwie kolędy: „Nie płacz Jezu” oraz „Przybieżeli do Betlejem” i wyśpiewali I miejsce.

Julia Gregorczuk – uczennica klasy VI wystąpiła w kategorii : szkoły podstawowe IV-VI -soliści z kolędą „Gdy śliczna Panna” oraz „Przybieżeli do Betlejem”. Natomiast 15 osób z klas IV-VI wystąpiło w kategorii – zespoły wokalne. Dziewczyny zaprezentowały dwie kolędy „Znarodzenia Pana” i „Cieszmy się” i zajęły II miejsce na 10 szkół. Laureaci I i II miejsca wystąpią 29.01.2017 r. w kościele pod wezwaniem św. Zygmunta w Łosicach na koncercie laureatów.

25 stycznia uczniowie naszego gimnazjum reprezentowali naszą szkołę na Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w ŁDK. Grupa wykonała 2 kolędy: „Oj Maluśki” oraz „Przybieżeli do Betlejem”. Akompaniament do w/w kolęd przygotował i zagrał na gitarze uczeń klasy III – Kamil Sawicki. W kategorii soliści wystąpiła Julia Trochimiuk z repertuarem: „Gdy się Chrystus rodzi” oraz „Przysiadło słonko”. Za interpretację kolęd otrzymała wyróżnienie.