Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 6 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej w Górkach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W swoim założeniu program ma upamiętnić setną rocznicę odzyskania w 1918 roku niepodległości przez Polskę, po 123 latach rozbiorów.

Zakończyliśmy cykl zajęć warsztatowych w ramach programu antynikotynowego pt.: ,,Nie pal przy mnie, proszę", który był skierowany do uczniów klas I-III. Patronat nad przedsięwzięciem objęła Państwowa Inspekcja Sanitarna.

2 stycznia 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Górkach wzięli udział w zabawie noworocznej zorganizowanej przez Radę Rodziców.

Dnia 21 grudnia 2017r. w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie z klasy IIIa i IIIb przygotowani przez p. Aleksandrę Iwanowską oraz p. Izabelę Jaszczuk wprowadzili uczniów oraz nauczycieli w świąteczny nastrój.

07.12.2017r uczniowie klas 2 i 3 naszego gimnazjum udali się na wycieczkę do Białegostoku. Najpierw obejrzeli spektakl pt. "Zemsta Nietoperza" w Podlaskiej Filharmonii. Była to doskonała okazja do zapoznania się z gatunkiem operetki, posłuchania muzyki J. Straussa w wykonaniu wspaniałej orkiestry.

Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w naszej szkole gości już od pierwszych dni grudnia. Dzisiaj obchodziliśmy przemiły dzień a mianowicie Mikołajki. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują. W tym wyjątkowym dniu „mikołajowe" czapki przyozdabiały głowy.

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

W naszej szkole obchodziliśmy to święto dzisiaj czyli 27 listopada.