Dzień 24 października 2017 roku w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klasy I. W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Górkach.

Prowadzący powitali zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli i rodziców, a szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości- uczniów klasy I. Pierwszoklasiści swój program artystyczny rozpoczęli uroczystym wejściem. Następnie wykonywali wiersze i piosenki przygotowywane specjalnie na tę okazję. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. Po złożeniu ślubowania Dyrektor szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła pani Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej.

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz upominków od rodziców. Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.