21 marca w Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie odbył się II Wiosenny Trójbój Marzanny.
Pierwszą dyscypliną był wiosenny test wiedzy ogólnej „Gdzie brzmi chrząszcz czyli co Ty wiesz...”.

II dyscyplina „Mission - Possible Or Impossible?” i III „Kucaj jak Qczaj” wzajemnie się uzupełniały. Była to pewnego rodzaju gra terenowa. Wskazówki do zadań, podane w języku angielskim, były rozmieszczone w różnych miejscach na terenie szkoły. Ta konkurencja wymagała sprytu, wszędobylstwa i odrobiny odwagi. Z ostatniego odnalezionego miejsca zespoły musiały zabrać owocowy skarb i wrócić z nim na miejsce startu.

Najlepszy okazał się zespół gimnazjalistów z Czartajewa w składzie Marta Hołub, Natalia Kryńska, Grzegorz Niewiarowski.

Drugie miejsce zajęła reprezentacja Gimnazjum w Górkach (Katarzyna Bobińska, Mateusz Bobiński, Julia Bartoszuk), a trzecie –Szkoły Podstawowej nr 3 w Siemiatyczach (Nikola Sabina Kulińska, Szymon Łukasz Wysocki, Wiktoria Filińska).

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Całość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.
Wiosenny Trójbój Marzanny okazał się świetnym sposobem na powitanie wiosny.