„Są takie święta raz do roku,
co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońca blasku
i wielka miłość rośnie w nas.”

Również i w naszej szkole nie zapominamy o najważniejszych dla chrześcijan świętach, Świętach Zmartwychwstania Pańskiego.

9 kwietnia uczniowie naszej szkoły pod przewodnictwem pań: Jolanty Podlipniak i Ireny Toboty,  przygotowali akademię z tej okazji. Akademia wprowadziła widzów i uczestników w świąteczny nastrój. Młodzi aktorzy przypomnieli tradycje związane z najstarszymi świętami, przybliżyli ich symbolikę. Przeprowadzili widzów przez cały świąteczny okres: od Niedzieli Palmowej po Śmigus – Dyngus. Najwięcej zainteresowania  wzbudziły zapomniane już często przysłowia związane z pogodą i niegdyś popularny, a dziś już zupełnie nieistniejący zwyczaj Kogucika. Na zakończenie prowadząca akademię złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia, a wszyscy pracownicy zostali obdarowani wykonanymi przez uczniów świątecznymi kartkami.